Blog

Zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia rytmu serca – warto rozpoznać pierwsze objawy jak najwcześniej. U dzieci i młodzieży taka fizjologiczna niemiarowość jest bardzo wyraźna, w wiekiem stopniowo maleje. Zmienność taka jest jednak zjawiskiem płynnym i daje się zaobserwować w dłuższej perspektywie czasu np. kilku minut.

Czytaj więcej

Nadciśnienie tętnicze

adciśnienie tętnicze – Jakie są objawy nadciśnienia tętniczego? Za optymalne ciśnienie u dorosłych uznaje się wartość poniżej 120/80 mm Hg. U większości chorych nie występują żadne objawy sugerujące istnienie choroby.

Czytaj więcej

Jak dbać o serce po zawale?

Po zawale należy przede wszystkim regularnie, systematycznie przyjmować leki, ściśle wg zaleceń lekarza prowadzącego. Nigdy nie należy samodzielnie modyfikować dawkowania ani odstawiać leków nawet w przypadku bardzo dobrego samopoczucia!

Czytaj więcej

Jak zapobiegać zawałowi serca?

Osoby z poczuciem zdrowia powinny dbać o to, żeby prowadzić tzw. zdrowy styl życia tzn. nie palić papierosów, przestrzegać diety z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych, a także bogatej w świeże jarzyny i owoce, utrzymywać prawidłową wagę w czym pomaga codzienna umiarkowana aktywność fizyczna.

Czytaj więcej
Centrum Kardiologii Płowiecka
22 749 00 10